- içerikler

Xiaomi Mi Notebook Pro

Xiaomi yeni laptop modeli olan Xiaomi Mi Notebook Pro’yu açıkladı.Cihazın özelliklerini ve fiyatı hakkında bilgiler vereceğim.

Xiaomi tarafından gerçekleştirilen tanıtım etkinliğinde bugün Mi notebook pro adlı diz üstü bilgisayarını da açıkladı.Bilgisayar 8. nesil İntel Core i7 işlemciye sahip.İşlemcinin daha iyi bir soğutma yaşaması için yep yeni bir simetrik soğutma tasarımı da kullanmış.15.6 inç bir ekrana sahip olan bilgisayar gün boyunca 15 inç bir ekranı olan MacBook Pro 2017 ile kıyas içindeydi.

Xiaomi Mi Notebook Pro Windows Hello ile uyumlu bir şekilde dokunmatik ekrana sahip ve parmak izi sensörü eklenmiş bir durumda.

Xiaomi Mi Notebook Pro’nun da üç çeşit versiyonu var.16GB Ram’li İnter Core i7 versiyonu yaklaşık 1075 dolar,8GB Ram İntel Core i7 versiyonu 980 dolar,sonuncusu ise 8GB Ram İnter Core i5 versiyonu 860 dolar gibi bir fiyatla karşımıza çıkıyor.

Sekizinci nesiş İnter Core i7 işlemcisi olan Xiaomi Mi Notebook Pro özel bir yapım olan Nvidia GeForce MX150 ekran kartını kullanıyor.16GB’a kadar 2400Mz DDR4 Ram ve 256GB’a kadar PCle SSD’ye sahip.Dediğim gibi 16.5 inç bir ekrana sahip olan Xiaomi Mi Notebook Pro % 72 NTCS renk gamını ve Corning Gorilla Glass 3 tarafından korunmaktadır.

Arka aydınlatmalı renkli klavye kullanan Xiaomi Mi Notebook Pro üzerinde iki tane USB Type C portu bir tane klasik 3.5mm kulaklık girişi üçü bir arada SD kart girişi bir tane HDMI portu ve iki tane de USB Type A portu.USB 3.0 ve 2.0 girişleri bulunmaktadır.Cihazımız da çift bantlı Wi – Fi 802.11ac desteği bulunmaktadır.Xiaomi Mi Notebook Pro 1.95 kg ve 360.7 * 243.6 * 15.9 mm boyutlarına sahip.

Cihazın bir sürü artısı var benim en çok hoşuma giden ise yine bir özel yapım Harman İnfinity hoparlör ve Dolby Atmos ses sistemi bulunmaktadır ses kalitesinin baya iyi olacağı belli.Bilgisayar 60 Wh değerinde bir pille çalıştığı ve yeni oldukca hafif şarj cihazının 70 – 80 dk içinde full olarak dolduracağını dile getiriyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir