- içerikler

Sağlıklı Beslenme ve Yiyeceklerin Faydaları

Sağlıklı Beslenme ve faydalı yiyecekler hakkında bilinçli olmak son derece önemlidir. Özellikle günümüzde kalp ve damar hastalıklarından kaynaklı şikayetlerin bir hayli arttığını düşünürseniz omega 3, folik asit ve çeşitli vitaminler bakımından zengin besinlerle beslenmenin ne derece önemli olduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Bugün bu yazımızda özellikle bitkisel kaynaklı besinlerin çeşitli faydaları üzerinde durmak istiyorum.

Lahana, brokoli, biber, domates ve salatalık gibi değerli sebzeler yüksek miktarda besin öğesi içerdiğinden oldukça faydalıdır. Bu faydalı yiyecekler kan yağlarını azaltır, kolesterolü düşürür ve kansere karşı koruma sağlar. Çünkü içerisinde bulunan mineraller ve vitaminler vücudun ihtiyacı olan değerli bileşenlerdir. Kaynak => http://faydasibu.com/

 

Sağlıklı beslenmek için özellikle doğal ve organik besinleri tercih etmenizde fayda var. Doğal besinlerle beslenmek hem cilt sağlığınızın korunmasında hem de kan değerlerinizin kısa sürede normale dönmesinde oldukça önemli faktörlerin başında gelmektedir. Özellikle bu sayfadan likopenin faydaları konusuna bakabilirsiniz.

 

Besinlerin faydaları ömrünüzün uzunluğunu doğrudan etkileyebilmektedir. Amerikada yapılan bir araştırmaya göre çörek otu yağı tüketen hastaların kansere yakalanma ve bağışıklık sisteminin güçlenme oranının çok daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir