- içerikler

Oyuncaklardaki Tehlike

Oyuncak mağazalarındaki birbirinden güzel,  renkli ve çekici oyuncaklardaki tehlikenin farkında mısınız ?

Sağlık Bakanlığı’nca yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Çin işi yapılan oyuncaklar içeriğindeki yoğun kurşundan dolayı çocuklarımız için büyük bir tehlike arzediyor. Sadece oyuncaklar değil,emziklerde, biberonlarda, eldivenlerde, çocuk kıyafetlerinde ve battaniyelerinde de kanserojen madde bulunduğu için bu gibi ürünleri alırken kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Kalitesiz ürün alınacaksa dahi yıkamadan kesinlikle kullanılmamalıdır. Toptan Bebek Şekeri

Oyuncaklarla yakından temas kuran küçük çocuklar için kurşun daha çabuk ve daha kolay kana karışır. Çocuklar ağız yoluyla, deri yoluyla ve solunum yoluyla kurşunu bedenlerine alıyorlar.Kurşun maddesi zeka problemleri, zeka geriliği, hafıza geriliği, öğrenme problemleri ve hatta kanser hastalığına sebep oluyor. Çocuklarımızın sağlığı için lütfen bu konuda ebeveynler olarak hassas ve dikkatli davranalım.Çocuklarımıza özellikle 3 yaşına kadar renkli oyuncaklar almayıp, onları tehlikeden uzak tutalım.

https://www.bebeksekercisi.com/toptan-bebek-nikah-sekeri-sarf-malzeme

Hepimiz çocuklarımızın sağlıklı bir yetişkin olmalarını isteriz. Onlara güzel yarınlar verebilmek için yapmamız gerekenlerden biri de onlara zarar verecek her türlü tehlikeden onları korumaktır.

Ucuz olsun diye kalitesiz olarak aldığımız her ürün yavrumuza ciddi zararlar verebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir